Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Szczegóły ogłoszenia

forklift-freight-elevator-6566370_960_720

Paleciaki – na jakie sprawy pasuje zwrócić uwagę podczas wyboru

Właściwa organizacja pracy ma magazynach ma bardzo duże znaczenie dla jej wydajności, efektywności i bezpieczeństwa. Bardzo pomocne w tym jest między innymi nowoczesne wyposażenie, jakie tą pracę znacząco ułatwi. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia takich magazynów są aktualnie wózki do palet, czyli po prostu urządzenia przewożące palety z ładunkiem. Zasada funkcjonowania takich paleciaków nie jest skomplikowana. Za pomocą podnośnika i specjalnych wideł paleta jest unoszona do góry, i można ją wtedy wygodnie przemieścić w inne miejsce. Nawet przy ręcznych urządzeniach nie potrzeba do tego jakoś specjalnie dużo sił, a przy elektrycznych praktycznie nic nie trzeba robić. Takie wózki paletowe są bardzo pomocne i przydatne, warto jednak podczas ich wybierania zwrócić uwagę na parę kwestii. Po pierwsze zastanowić się trzeba dobrze, gdzie one będą używane i jak dużo będzie tam dostępnego miejsca.

Urządzenia te mogą się bowiem różnić długością wideł i szerokością, a to ma bardzo duże znaczenie dla sprawnego operowania. Ale należy wziąć pod uwagę również inne parametry, a tych będzie parę do sprawdzenia. Przeciętne wózki do palet posiadają udźwig mieszczący się w przedziale od dwóch do trzech ton. Jeśli tego udźwigu będzie potrzeba więcej, to na pewno się znajdzie odpowiednie wersje w sprzedaży, ale trzeba się liczyć z wyższymi cenami. Następną sprawą, na jaką należy zwrócić uwagę, jest wspomniana już długości wideł i rozmiar. Wózki ręczne są bardziej zwarte i kompaktowe, z tego też powodu zalecane są do wąskich przestrzeni. Jeżeli będzie więcej miejsca, to pomyśleć można o jakimś modelu elektrycznym, zwłaszcza że znacząco przyspiesza on pracę z uwagi na to, że nie trzeba go pchać. Bardziej zaawansowane modele są wyposażone w odpowiednie zawory przeciążeniowe, jakie nie pozwalają podnieść większego ładunku niż dopuszczalny. Niezwykle istotnym podzespołem są koła, tu jest przede wszystkim do wyboru vulkollan, duma, poliuretan oraz nylon, każdy w wymienionych materiałów posiada inne właściwości.

+Tekst Sponsorowany+

Lokalizacja

Dane kontaktowe

Adres
Ełcka 98, 19-200 Grajewo, Grajewo County, Polska
Telefon

Informacje o autorze

Alewo

Member since 4 lata ago
View Profile

Kontakt ze Sprzedawcą