Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Szczegóły ogłoszenia

mgr Konrad Czarnecki- Psycholog Radom

Psycholog nie rozwiązuje kłopotów, jakkolwiek niesłychanie pomaga

Większa część ludzi, jaka zastanawiała się nad pójściem do psychologa, kiedy usłyszy taką dewizę, gotowa jest zrezygnować. To jest najprawdziwsza prawda, że żaden psycholog nie rozwiąże za kogoś jego problemów, bowiem nie o to tu chodzi. Jeżeli dana osoba decyduje się na konkretną terapię, jaka przenigdy nie składa się z jednego spotkania, ale z ich serii, psycholog pracuje na nich z pacjentem stopniowo. Każdy problem i jego aspekty są odkrywane krok, po kroku. Wiele sytuacji jest detalicznie analizowanych, dzięki czemu psycholog może wytłumaczyć, a konsument może od początku do końca zrozumieć, z jakiego powodu niektóre jego reakcje, czy również zachowania są takie, a nie inne.

Niezmiernie często psychologowie na sesjach terapeutycznych zahaczają o dzieciństwo pacjenta, ponieważ tam właśnie w większości wypadków ukryta jest tajemnica, jaką spowodowana jest aktualna rzeczywistość - potwierdza to terapeuta radom. Psychologowie mają swoje sposoby, o których pacjentom mówią wprost, to właśnie dzięki którym mogą oni zmienić swoje zachowania. Różnica polega na tym, iż psycholog nie karze, nie generuje presji, nie namawia do zmiany zachowania, tylko opisuje za i przeciw, pokazuje kosztowny wyjścia, jednak decyzja zawsze należy do pacjent, nigdy do psychologa. Taka jest ich rola, pomóc zrozumieć, doradzić, zademonstrować drogi wyjścia, lecz przenigdy nie podejmować decyzji za pacjenta.

Głównie w mniejszych miejscowościach, dużo ludzi może się obawiać iść na wizytę do psychologa, że względu na strach przed rozgłosem, iż nic mu w życiu nie wychodzi i skutkiem tego poszedł po pomoc. Wielu ludzi myśli, iż ujmą dla nich jest coś takiego, jak psycholog oraz obawiają się opinii publicznej. Powinno się raz na zawsze przerwać ten mit, bo to, że ktoś zdecydował się na wizytę u psychologa, świadczy właśnie, paradoksalnie o jego dojrzałości emocjonalnej. Jeśli dana jednostka dostrzega, iż zdarzają jej się w życiu sytuacje, z którymi w żaden sposób nie może sobie dać rady, i stwierdza, że pomoże jej jedynie psycholog, to oznacza to aż tyle, iż jest ona świadoma siebie, swoich pragnień, a przede wszystkim swoich braków.

Taka postawa jest zdecydowanie lepsza, niż głębokie przekonanie o tym, iż inna postać poradzi sobie w każdej sytuacji oraz z uporem fanatyka, będzie pokazywała wszystkim, dookoła jaka jest silna oraz zaradna, a w zaciszu własnego domu zacznie płakać, wpadnie w furię bądź też nawet depresję, ponieważ będzie miała już dość pokazywania własnego ja, ukształtowanego przez zakładanie maski. Osoby, jakie decydują się na wizytę u psychologa, absolutnie nie powinny się tego obawiać, albowiem również psychologa obowiązuję tajemnica zawodowa i ogólna dyskrecja, wnikliwie tak, jak każdego innego lekarza.

Lokalizacja

Dane kontaktowe

Adres
mgr Konrad Czarnecki- Psycholog Radom, Mikołaja Reja 10, 26-600 Radom, Polska
Telefon

Informacje o autorze

Alewo

Member since 3 lata ago
View Profile

Kontakt ze Sprzedawcą