Szczegóły ogłoszenia

architecture-1867187__480

Kostka brukowa w ogrodzie – przetestuj zastosowanie

Wiosna to dobry czas, żeby zabierać się powoli do pracy na działkach i w ogródkach, też tych koło domu. Wszystko budzi się do życia oraz należy postarać się uporządkować to co zostało po długiej w tym roku zimie. W ogródkach pozostało na pewno jeszcze wiele liści, które trzeba by było zgrabić oraz sprzątnąć.

Należałoby również zająć się tworzeniem grządek na ten rok. Należałoby to robić z finezją i ułożonym wcześniej planem, żeby stworzona przez nas działka oraz ogród wyglądały po prostu ładnie. Lepiej nie zabierać się za nazbyt ciekawe ułożenie, albowiem może narobić nam to wiele problemu, niemniej jednak jeżeli mamy nieco za dużo czasu oraz za dużo pomysłów, i taka koncepcja nie jest zła. na początku maja pogoda zapewne będzie dobra, w takim razie najodpowiedniej zabierać się za to już dzisiaj - głównie za formowanie grządek.

Jedynie jak to zrobić, kiedy niekiedy po prostu brak pomysłów i czasu, żeby za każdym wspólnie oczyścić ścieżki, na których tak prędko rosną chwasty (agonia działkowca)? Najlepszym pomysłem jest ułożenie na nich kostki brukowej, a jest jej dużo rodzajów, odcieni i wolno wybrać dużo finezyjnych koncepcji. Kostka brukowa daje wiele możliwości, co potwierdza kostka brukowa Łódź. Dzięki użyciu wielu kolorów takiej kostki można ułożyć na ścieżkach oraz wjeździe dla samochodu niesamowite wzory, jakie pomogą naszemu ogrodowi wyglądać właściwie fantastycznie.

Jakim sposobem się jednak zabrać za wykładanie takiej kostki, jeśli nie jesteśmy fachowcami w tej dyscyplinie? Mimo wszystko to nie jest jakoś bardzo kłopotliwe. Na początku należy wyprofilować teren, aby był on w miarę równy. Następnie należy wyrównać powierzchnię, na której ułożymy kostki brukowe. Powinna to być warstwa nośna - mieszanina piasku oraz żwiru o grubości ok. 10-50 cm, która spowoduje, że woda nie wsiąknie w miejsca między kostkami oraz zapewni nie zapadanie się poszczególnych elementów.
Układając kostkę nie należy ściśle jej do siebie przyciskać, żeby wolno było chociaż wyrównać linie bruku w trakcie jej układania. Po układaniu kostki należy obsypać ją grubo piaskiem, by ten mógł wstąpić w szczeliny między poszczególnymi elementami i szczelnie je wypełnić wywołując nieprzesuwanie się ich.

Lokalizacja

Dane kontaktowe

Adres
Rokicińska 474, 92-602 Łódź, Polska
Telefon

Informacje o autorze

Alewo

Member since 1 rok ago
View Profile

Kontakt ze Sprzedawcą